recepcja@ostojarycerka.pl   +48 660 951 775

2
Dorosłych
Bez dzieci
Dorosłych
-
+
Wiek 2-18 Dziecko
-
+
wybierz
Sprawdź dostępność
left
right
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Atrakcje

Jezioro Orawskie

Jezioro Orawskie zwane Morzem Orawskim powstało w wyniku wybudowania sztucznej zapory na rzece Orawie na północy Słowacji. Zaporę zbudowano ze względu na często powtarzające się w tej części kraju powodzie. Akwen ten sięga aż do granicy polsko – słowackiej. Na środku jeziora znajduje się Wyspa Slanicka (Slanicky ostrov) – ulubione miejsce wycieczek, do którego kursuje regularnie statek.

Jest to największy sztuczny zbiornik na Słowacji – jednocześnie jest to duże centrum rekreacji i sportów wodnych. Można tu do woli pływać, korzystać z rowerów wodnych, motorówek i łódek. Zadowoleni będą narciarze wodni, a także miłośnicy jachtingu i windsurfingu. Częścią oferty wypoczynkowej są także rejsy statkiem po zalewie Orawskim. Latem codziennie kursują statki.

Z Rajczy do Namiestowa, które leży tuż nad jeziorem, jest około godziny jazdy samochodem.

Niedaleko Namiestowa znajduje się Zamek Orawski - jedna z największych atrakcji turystycznych Słowacji.
Właśnie tu przybywają turyści z całej Europy, by na własne oczy zobaczyć malowniczy zamek położony na skale nad rzeką Orava. Jeśli jesteś turystą, który lubi spacery po zamkowych murach i interesuje się historią warowni – nie możesz ominąć  Zamku Orawskiego w trakcie wycieczki na Słowację! Obecnie, po wielu przebudowach, zmianach właścicieli i remontach,   kompleks zamkowy składa się z dolnego, średniego i górnego zamku, pałaców, fortyfikacji i wież. Turyści są jednak najbardziej zainteresowani połączeniem trzech bram wejściowych z tunelem, pod którym znajdują się  podziemne korytarze. W pomieszczeniach zamku ma swoją siedzibę Orawskie Muzeum z wieloma bardzo interesującymi ekspozycjami. W najstarszych pomieszczeniach górnego zamku znajduje się ciesząca się wielkim zainteresowaniem ekspozycja archeologiczna. Ekspozycja  przyrodnicza jest umieszczona na dolnych piętrach środkowego zamku, a na górnym piętrze znajduje się ekspozycja etnograficzna.
 

Ciasteczka Cookies i polityka prywatności