recepcja@ostojarycerka.pl   +48 660 951 775

2
Dorosłych
Bez dzieci
Dorosłych
-
+
Wiek 2-18 Dziecko
-
+
wybierz
Sprawdź dostępność
left
right
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu
Atrakcje

Jezioro Żywieckie

Jezioro Żywieckie stwarza wiele możliwości wypoczynku czynnego i biernego. Największą atrakcją dla spragnionych nowych doświadczeń urlopowiczów jest możliwość uprawiania sportów wodnych. Turyści mają możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego i rowerów oraz zapisania się na kursy w szkółkach żeglarskich i pływackich. Bogato zarybiony zbiornik przyciąga z kolei miłośników wędkarstwa. Istnieje możliwość kupna krótkoterminowej licencji wędkarskiej (nawet na jeden dzień). Złowione ryby można przyrządzić i zjeść wieczorem przy ognisku na pobliskich polanach.

Stałą atrakcją nad Jeziorem Żywieckim są rejsy statkami wycieczkowymi np. w ośrodkach koło zapory w Tresnej lub Czernichowie. 

W słoneczne i ciepłe dni można natomiast relaksować się na plażach, np. w kąpielisku w zatoczce Moszczanka, gdzie warto skorzystać też z pobliskiej zjeżdżalni pontonowej.

Będąc w rejonach Żywca, należy koniecznie odwiedzić Muzeum Browaru Żywiec – jeden z obiektów na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego oraz znaczący punkt na Europejskim Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego.

Drugim obowiązkowym punktem wycieczki w jest Góra Żar, na którą można dostać się koleją terenową lub wejść samodzielnie. Ze szczytu roztacza się przepiękny widok na panoramę okolicy oraz zbiornik wodny Elektrowni Żar.

Ciasteczka Cookies i polityka prywatności